Mete Enerji A.Ş. sanayinin değişik alanlarında kullanılan konnektörlerin ve elektromekanik ürünlerin imalatı için 2001 yılında İzmir Atatürk Organize Bölgesinde kurulmuştur. Elektrik sektöründe geçen 1980 yılından günümüze dayanan tecrübenin getirdiği birikim ve sanayide aranan en önemli kriterin kaliteli ürün ve hizmet olduğu bilincinden hareketle Mete Enerji kadrosu müşteri beklentilerini maksimum düzeyde karşılayabilen ürünleri başarıyla üretmektedir.

Tüm tasarımları CAD – CAM – CAE destekli olarak gerçekleştirilen ve en son teknolojiye sahip tezgahlarda imal edilen ürünlerimiz müşterilerimizin kullanımına, yurtiçi ve yurtdışı pazarların şart koştuğu ve ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğu akredite kuruluşlar tarafından test edilip onaylanmış kalite sertifikaları eşliğinde sunulmaktadır. Gerek Türkiye geneline her geçen gün daha yaygın bir hale gelen satış ve pazarlama ağı gerekse; yurtdışındaki bölgesel bayilik sistemiyle faaliyet gösterdiği her yerde kendi markası altında üretilen tüm ürün gamıyla bir pazar lideri olmayı hedefleyen Mete Enerji; bugün, 2001 yılında tekrar giriş yaptığı yurtiçi elektrik malzemeleri sektöründe güvenilir bir marka haline gelmenin ve 2004 yılında başlattığı ihracat hamlesini geçen kısa süre içinde 40 dan fazla ülkeyi içine alan bir portföy haline getirme başarısının haklı mutluluğunu yaşamaktadır.

 

 

Teknoloji, yeni ürünler ve kalifiye kadrolara sürekli yatırımlar yapan, bilgisayar kontrollü makine parkını sürekli geliştirerek müşterilerine çağın isteklerine; uygun , esnek çözümler sunmayı amaçlayan Mete Enerji, ARGE bölümü tarafından geliştirilen ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunabilmek, kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeden faaliyetlerini geliştirmek ve müşteri memnuniyetinin devamını sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Ürün serimizin dünya devleriyle rekabet edebilecek şekilde geliştirilmesi ve Mete Enerji isminin bir dünya markası haline getirilmesi her zaman ana hedefimizdir.

 

MİSYONUMUZ

Benimsediğimiz kalite anlayışı ile en büyük sermayemiz olarak gördüğümüz çalışanlarımızla beraber tüketicilere güvenilir ve kaliteli ürünler sunmak.

VİZYONUMUZ

Mete Enerji markasının sanayi tipi elektrik malzemelerinde yurt içindeki lider konumunu devam ettirmek, sürdürülebilirlik ve büyümek amacıyla ihracat oranını gelecek 10 yıl içinde %60 seviyesine çıkarmak.

 

 

 

Mete Enerji Kalite Politikası;

 
 
Yönetimin tam desteği ve bütün çalışanlarının katılımı ile müşteri istek ve beklentilerine uygun sanayi tipi elektrik ürünleri geliştirerek, üreterek, müşteri memnuniyetini sağlamak.
Takım çalışması, eğitim, açık iletişime önem vererek çalışanların sürekli gelişimini sağlamak.
Tedarikçilerle işbirliği içinde çalışmak.
İlgili standard ve yasa gerekliliklerini sağlamak ve yönetim sistemini geliştirmek.
İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uyarak tüm çalışanlar için sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı sağlamak.
Çevreye saygılı ve duyarlı olmak.
Yenilik ve sürekli gelişim ile firmanın rekabet gücünü korumak ve arttırmak
 
 
 Murat Mete
Genel Müdür